Skip to content

Jeżeli chcemy zaciągnąć pożyczkę w banku, to nie tylko musimy się liczyć z tym, że cały proces zajmie wiele czasu, ale także będziemy musieli powiedzieć, na co dokładnie chcemy te pieniądze pożyczyć. Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa z pożyczką pozabankową, dlatego właśnie warto się jej dokładnie przyjrzeć, tak aby wiedzieć, dlaczego jest ona lepsza od pożyczki zaciąganej w banku.

Nie musimy mówić po co chcemy pieniądze

Nie ma znaczenia, czy chcemy pożyczyć pieniądze, aby móc sobie kupić nową pralkę, wysłać dzieci na wakacje, czy może podreperować domowy budżet. Tutaj nie będziemy musieli mówić na co są nam potrzebne te pieniądze, a co się z tym wiąże, z pewnością swobodniej będziemy się czuli podczas ich zaciągania. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że nie będziemy sprawdzani, czy faktycznie zostały one przeznaczone na ten cel.

Ważna jest kwota

Ważniejsze od tego, na co ma być taka pożyczka pozabankowa, będzie z pewnością to, w jakiej ma być ona wysokości. Po pierwsze różne firmy mogą mieć ustawioną różną granicę pieniędzy, które możemy pożyczyć za pierwszym razem, a po drugie, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że od ich wysokości, będzie też zależała wysokość naszej comiesięcznej raty, więc naprawdę wszystko musi być tutaj odpowiednio przemyślane.

Przemyślmy ile pieniędzy potrzebujemy i ile ich jesteśmy w stanie odłożyć co miesiąc, aby spłacić ratę. Wówczas łatwiej będzie nam określić, czy faktycznie możemy zaciągnąć pożyczkę w takiej wysokości, o jakiej od samego początku myśleliśmy.