Skip to content

Nawet jeżeli nie musimy mieć tych pieniędzy na teraz, to i tak lubimy wiedzieć, ile czasu może nam zabrać takie zaciągnięcie pożyczki, tak aby wiedzieć, na co musimy się przygotować. Może nas więc zaskoczyć fakt, że jeżeli zdecydujemy się skorzystać z pożyczki pozabankowej, to może się ona znaleźć na naszym koncie w bardzo krótkim czasie. Nie ma co się temu dziwić, skoro potrzeba naprawdę niewiele dokumentów, aby móc się o nią starać.

Zazwyczaj przeszkadzają dokumenty

W pożyczce zaciąganej w banku, musimy zdobyć wiele dokumentów, a później muszą być one skrupulatnie sprawdzone przez bank, to z pewnością zajmuje sporo czasu. Jeśli zdecydujemy się na chwilówkę, to będziemy musieli przedstawić tylko niezbędne dokumenty, takie jak dowód osobisty, numer konta bankowego czy numer telefonu, a to oznacza, że nie będziemy potrzebowali dużo czasu na to, aby te wszystkie informacje mieć przy sobie. Dodatkowo są one łatwe do zweryfikowania, więc to też nie będzie zabierało wiele czasu.

Zaświadczenia nie są tutaj potrzebne

Na plus takich pożyczek z pewnością przemawia fakt, że zaświadczenia o zarobkach czy o niezaleganiu ze spłatą innej pożyczki nie są tutaj potrzebne, a co się z tym wiąże, możemy tutaj liczyć na naprawdę spore przyspieszenie, jeśli chodzi o wszystkie formalności. Dlatego też warto wiedzieć, że tego nie potrzebujemy, aby niepotrzebnie nie tracić czasu na tego typu sprawy.

Tutaj potrzeba naprawdę niewiele dokumentów, a co się z tym wiąże, późniejsze rozpatrzenie naszego wniosku także zajmuje znacznie mniej czasu.