Skip to content

Kłopoty finansowe można rozwiązywać na wiele sposobów. Całkiem spora część tych, których one dotykają decyduje się na zaciągnięcie kredytu. Jeżeli jednak mamy niespłacone długi, nie uzyskujemy wynagrodzenia na odpowiednim poziomie lub też figurujemy na liście dłużników żaden bank nie zdecyduje się na przyznanie nam kredytu.

Rozwiązaniem, które nam wtedy pozostaje są tak zwane pożyczki bez BIK czyli kredyty, które udzielane są bez konieczności uprzedniego sprawdzania przez instytucję udzielającą nam kredytu naszej sytuacji finansowej. Mówiąc o kredytach bez BIK trzeba bardzo wyraźnie podkreślić, że nie udzielają ich banki. Świadczeniem tego rodzaju usług zajmują się punkty kredytowe i tak zwane parabanki, których w Polsce jest obecnie coraz więcej. Udając się do takiego parabanku po kredyt nie musimy się obawiać, że z uwagi na naszą sytuację finansową nie zostanie on nam przyznany.

Instytucji tego rodzaju nie interesuje czy uzyskujemy stały dochód, na jakim jest on poziomie oraz na ile osób ten dochód się dzieli. Nie pytają nas na ogół również o to czy mamy już zaciągnięte jakieś kredyty. Kredyt udzielany jest w ciągu maksymalnie trzydziestu minut. Po podpisaniu umowy błyskawicznie otrzymujemy gotówkę. Z pewnością wielu osobom takie rozwiązanie wyda się naprawdę niezwykle atrakcyjne. Nie można jednak zapomnieć, że to na pozór rewelacyjne rozwiązanie na wiele wad.

  • Kredyty bez BIK są przede wszystkim bardzo kosztowne.
  • Oprocentowanie, które stosowane jest przez parabanki oraz punkty kredytowe jest niezwykle wysokie i sprawia, że oddać musimy kwotę o wiele wyższą niż ta, którą zdecydowaliśmy się pożyczyć.

Trzeba o tym pamiętać zanim podpiszemy umowę kredytową. W wielu wypadkach bardzo wysokie są również koszty udzielenia takiego kredytu. Chodzi o obsługę kredytu i ewentualne zabezpieczenia. W efekcie zamiast poprawić swoją sytuację finansową możemy wpędzić się w naprawdę ogromne kłopoty, które tylko pogorszą już i tak niezbyt wesołą sytuację finansową. Z kredytu bez BIK oczywiście możemy mimo to skorzystać. Trzeba jednak pamiętać, że aby było to bezpieczne trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim nigdy nie należy podpisywać umowy kredytowej bez jej dokładnego czytania. Czytamy dokładnie całą umowę łącznie z fragmentami, które napisane zostały niezwykle małym drukiem. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że w umowie nie ma zapisów, które byłyby dla nas bardzo niekorzystne.

Z pewnością dobrze byłoby unikać czytania takiej umowy w punkcie kredytowym. Pracownicy z całą pewnością będą bowiem chcieli nam w tym przeszkodzić i sprawić, że najważniejsze zapisy, które są dla nas niekorzystne ujdą naszej uwadze. Najlepiej poprosić o wzór takiej umowy i zabrać go po prostu do domu. Wtedy będziemy mogli przeczytać ją dokładnie i wnikliwe. Jeżeli pojawią się w trakcie czytania jakieś wątpliwości możemy próbować rozwiać je w instytucji, w której chcemy zaciągnąć pożyczkę bez BIK. Musimy jednak liczyć się z tym, że pracownik nie będzie zbyt skory do udzielenia nam wyczerpujących i satysfakcjonujących nas wyjaśnień.

Rozwiązaniem jest wtedy udanie się do doradcy finansowego, który taką umowę dokładnie przeczyta i wskaże nam wszelkie zapisy, które mogą skutkować ewentualnymi problemami, które mogą się pojawić. Z pewnością warto także spróbować nieco dowiedzieć się o firmie, w której zamierzamy zaciągnąć kredyt. Warto poszukać w Internecie na różnorakich forach opinii osób, które z usług konkretnej firmy już korzystały.

Takie opinie mogą nam naprawdę bardzo mocno pomóc. Jeżeli są niekorzystne, a osoby skarżą się na nieuczciwe praktyki z pewnością lepiej nie decydować się na kredyt w takiej firmie. Firm, które udzielają pożyczki bez BIK jest obecnie naprawdę wiele i z pewnością uda nam się znaleźć taką, której nie będzie zależało tylko na tym aby nas oszukać. Warto o tym pamiętać zanim postanowimy skorzystać z usług pierwszej lepszej firmy tego rodzaju. Dzięki temu uda nam się uniknąć kłopotów, które mogą być naprawdę bardzo poważne.