Skip to content

W życiu bywa różnie

Czasem wszystko nam sprzyja, mamy powodzenie w pracy, w finansach, wszystko się układa po naszej myśli. Jednak bywają i takie momenty w których problemy dwoją się i troją, a my nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Praktycznie każdy problem związany jest dziś z pieniędzmi. Nie ważne jakiej natury są to problemy, to zawsze na ich rozwiązanie potrzebne są pewne fundusze. Jeśli nas bądź naszych bliskich dotknie niespodziewana i nagła choroba, a nie byliśmy wcześniej zabezpieczeni na taka możliwość, musimy się liczyć z wyciągnięciem pieniędzy z portfela. Służba zdrowia działa w naszym kraju tak jak działa, dlatego zazwyczaj jesteśmy zmuszeni skorzystać z prywatnej obsługi lekarza, jeśli chcemy szybko uporać się z chorobą. W życiu jest jednak tak, że jeśli nie choroba to dotknie nas problem natury materialnej.

Domowe awarie, utrata pracy czy pomoc finansowa dla bliskiej osoby to najczęstsze sytuacje w których potrzebujemy gotówki. Sposoby na jej pozyskanie są różne. Możemy bowiem zapożyczyć się u znajomych, poprosić o zaliczkę naszego pracodawcę, a może nawet wygrać w grach losowych. Niestety każda z tych opcji ma swoje minusy. Pożyczanie pieniędzy od znajomych jest często przyczyną konfliktów, które niszczą przyjaźnie. Niestety pieniądze mają to do siebie, że potrafią zmienić człowieka. W pracy również trudno dostać jakieś ekstra pieniądze, tym bardziej, że większość przedsiębiorców stara się raczej przyciskać pasa niż rozpieszczać swoich podwładnych. Wygrana w grze losowej należy do abstrakcji, lecz prawdę jaka możemy z tego wynieść to fakt, iż pieniądze nam z nieba nie spadną.

Jedynym wyjściem w takiej sytuacji są pożyczki

Pieniądze otrzymamy szybko, na określonych i przejrzystych zasadach. Będziemy mogli również ustalić jej wielkość, dzięki czemu otrzymamy taki zastrzyk finansowy jaki jest nam realnie potrzebny. Szybko zapełnimy nasze konto bankowe i nasze problemy się skończą. Jednak zanim to nastąpi musimy uzyskać kredyt. Banki maja swoje określone procedury co do udzielania pożyczek. Są one z reguły związane z sprawdzeniem zdolności kredytowej osoby pobierającej pieniądze. Udając się do banku warto wziąć z sobą niezbędne papiery, dzięki którym bank będzie w stanie zweryfikować naszą zdolność finansową.

Wymagania banków różnią się pod kątem wymaganych dokumentów w przypadku kredytu. Podstawą są oczywiście dokumenty, które potwierdzają naszą tożsamość. Pamiętajmy zatem o tym aby mieć przy sobie aktualny dowód tożsamości. Kolejne dokumenty, które z reguły są potrzebne do zawarcie umowy kredytowej to papiery z pracy. Znajda się na nich takie informacje jak wysokość naszych zarobków, szczegóły odnośnie umowy zawartej z pracodawcą oraz historia naszych zarobków z wcześniejszych miesięcy. Kolejną czynnością jaka wykona bank względem naszej osoby, jest sięgnięcie do bazy Biura Informacji Kredytowej. Znajdują się tam informacje o osobach które posiadają już kredyt w danym banku. Często również można uzyskać informacje o tym jaki miał przebieg wcześniejsza spłata kredytu danej osoby. Jeśli bank stwierdzi, że posiadamy już pewne zobowiązania kredytowe, może uchylić się od pożyczenia nam pieniędzy. Banki w ten sposób bronią się przed osobami, które pożyczają pieniądze w rożnych bankach, a później maja problem z spłatą swoich zobowiązań.

W przypadku pozytywnej weryfikacji odnośnie Biura Informacji Kredytowej i wcześniejszego określenia naszej zdolności kredytowej, bank z pewnością udzieli nam pożyczki. Jednak w przypadku, gdy mamy już jakieś zobowiązanie, lecz pilnie potrzebujemy gotówki, będziemy musieli skorzystać albo z niekorzystnej oferty banku, jeśli ten taka wygeneruje dla nas, albo z usług innych podmiotów które udziela nam wsparcia finansowego mimo iż, jesteśmy już kredytobiorcami w danym banku. Jak widać, na rynku istnieją pewne sposoby na szybką gotówkę. Kluczem do tego jest jednak dokładne przemyślenie sprawy. Rozważenie wszystkich za i przeciw. Jeśli dokładnie wszystko przeanalizujemy i będziemy konsekwentni w swoim działaniu to z jednej strony rozwiążemy swój problem związany z gotówką, a po drugie nie wpadniemy z kolejne problemy związane z spłacaniem należności.